Гаражні ворота

"Немає межі досконалості". Це одне з переконань, керуючись яким людина приймає рішення купити гаражні ворота.

 

Основними якостями гаражних воріт мають бути міцність та надійність для збереження транспортного засобу. Гаражні ворота повинні стати нездоланною перешкодою для зловмисників. До останнього часу всі ці функції забезпечувалися за рахунок міцності стулок та масивності навісного замку. При цьому відкривні гаражні ворота, по суті, не мали альтернативи. Нині ситуація змінилася. 

 


Типи гаражних воріт сьогодні


На сьогоднішній день у власників автотранспорту є вибір різних типів воріт, кожен з яких має свої плюси та мінуси. Вибирають гаражні ворота виходячи з фінансових можливостей, а також виходячи з того, наскільки надійно вони повинні оберігати від проникнення в гараж. 


Найчастіше застосовуються такі типи гаражних воріт: 

– відкривні; 
– секційні; 
– підйомно-поворотні; 
– рулонні. 

Відкривні гаражні ворота є найбільш поширеним типом, оскільки використовуються «споконвіку». Спочатку їх робили дерев'яними з металевим обв'язуванням. Такі ворота досі можна зустріти в приватних будинках або на території гаражних кооперативів. Надалі їх стали робити суцільнометалевими з окремими дверима в стулці воріт, що дозволяє входити в гараж і не відкривати ворота повністю. 
При усій простоті цей тип гаражних воріт і до цього дня є найбільш надійним і одним з найдешевших. Зламати їх практично неможливо. Єдиний варіант – розібратися із замком. Але сьогодні на зміну навісним замкам приходять врізні, багаторигелі з механізмом високої міри секретності. 

Відкривні гаражні ворота можна купити готовими або виготовити своїми руками. Недолік таких воріт – їх масивність. На відкриття їх потрібно немало зусиль, а також потрібний вільний простір 3-4 метри перед гаражем. Взимку перед воротами потрібно чистити сніг, інакше їх відкрити неможливо. Крім того, через велику вагу з часом слабшають петлі, на яких навішені стулки воріт. 

Цих недоліків позбавлені підйомно-поворотні ворота, які конструктивно виконані у вигляді єдиної панелі. По суті це металева плита, що є єдиним цілим. При відкриванні та закриванні вона переміщається по направляючим  із вертикального положення в горизонтальне паралельно стелі. Підйомно-поворотні гаражні ворота мають урівноважуючий механізм, як правило, пружинний. Під його дією панель піднімається вгору і назад. 

Існує декілька типів пружинного механізму підйомно-поворотних воріт, залежно від якого панель може у відкритому стані або повністю йти під дах всередину гаража, або частково виступати над дверним отвором. Останній варіант воріт ще називають двері-навіс. Такі гаражні ворота досить прості в монтажі, не займають простір перед гаражем. Підйомно-поворотні ворота можуть бути з ручним приводом та з електроприводом. Працюють такі ворота надійно і практично безшумно, але також вимагають вільного простору перед гаражем. 

Найбільшу популярність сьогодні завоювали секційні ворота. Секційні ворота є конструкцією, що складається з поздовжніх сендвіч-панелей – сталевих блоків, заповнених пінополістиролом. Панелі згинаються на місцях стиків, переходять із вертикальної площини в горизонтальну, і втягуються під стелю гаража. Вони встановлюються з внутрішньої сторони гаража. І це дозволяє застосовувати секційні гаражні ворота в отворах з будь-якими пропорціями. При цьому конструкція гаража не вимагає перед установкою таких воріт додаткової підготовки. 

Секційні ворота, як правило, оснащуються стельовим або вальним електроприводом, що має вбудовану систему датчиків безпеки та дистанційне керування. Система датчиків блокує рух полотна воріт, якщо на його шляху виникає перешкода, наприклад, людина або машина. Секційні гаражні ворота можна відкрити за допомогою пульта ДУ, не виходячи з машини, але можна відкривати і вручну. Вони не вимагають наявності додаткового вільного простору перед гаражем або всередині нього, відносно доступні за ціною і мають дуже велике число варіантів обробки за кольором, по фактурі, за матеріалом виготовлення. Крім того, забезпечують дуже непогану тепло та гідроізоляцію гаража в порівнянні з іншими типами 

Рулонні ворота за принципом дії дуже схожі з рольставнями. Вони відрізняються компактністю, маневреністю та порівняно невисокою ціною, але через велику кількість щілин в полотні рулонні типи воріт істотно поступаються іншим видам по звуко- та теплоізоляції. Вони також найменш міцні в механічному плані, тому застосовують їх переважно там, де немає прямої загрози майну. Крім того, рулонні ворота, можуть з технічних причин вийти з ладу. Правда, це трапляється досить рідко. 

Вибір гаражних воріт – ціна або час? 

При виборі гаражних воріт не останнє значення має як їх вартість, так і час, необхідний на установку. Займатися навішуванням воріт весь день або навіть декілька днів мало хто хоче. Найзручніший за часом варіант – замовити монтаж у фірмі-виробника. Термін монтажу гаражних воріт не перевищує одного дня. 
 

Автоматика для гаражних воріт 

Для комфортного та безпечного використання різних типів гаражних воріт пропонуємо  власникам обладнати їх автоматичними електромеханічними або електрогідравлічними приводами. Системи автоматичного відкривання воріт можуть бути встановлені майже в усіх типах гаражів. Усі режими роботи таких пристроїв перемикаються ручним пультом ДУ прямо з салону машини. 

Зазвичай електропривод (0,2–0,5кВт) встановлюється всередині гаража і з'єднується зі світильником, який автоматично включається по сигналу на відкривання дверей. Через декілька хвилин світло відключається автоматично. Зазвичай такі системи можуть бути активовані тільки сигналом передавача на встановленій частоті. 


Управління закриттям-відкриттям автоматичних воріт відбувається за допомогою механізму трансмісії. Полотно воріт фіксується шляхом блокування приводу двигуна. Від обриву тросів привід секційних воріт захищений храповими муфтами. Пружинний торсіонний механізм дозволяє у разі потреби підняти секційні ворота навіть без електроприводу. Установка пристрою безпеки для гаражних воріт може не лише забезпечити ворота в разі розриву троса, але і блокувати рух полотна воріт при спробі злому гаражних воріт. Площина отвору додатково контролюється фотоелементами, завдяки чому автоматика здатна блокувати рух полотна при виникненні перешкоди, навіть якщо в площині воріт опиниться дитина або домашня тварина. 

Як правило, в комплекті постачання гаражних воріт входить блок дистанційного керування, пульт ДУ, блок реєстрації перешкод, система розблокування приводу та перекладу механізму в ручний режим, пристрій захисту від несанкціонованого проникнення, за наявності якого привід блокує рух полотна, якщо його намагаються підняти зовні вручну, наприклад, за допомогою важеля. Це робить завдання злому практично нереальною в рамках фізичної сили людини. 

Купівля та експлуатація гаражних воріт 

В більшості випадків виробники гаражних воріт прагнуть створити конструкцію, що не вимагає постійного догляду, щоб не ускладнювати життя власникові гаража. Термін служби гаражних воріт при своєчасній профілактиці та правильній експлуатації повинен складати – до 25 років. При цьому ресурс пружинного механізму складає до 25 000 циклів спрацьовування і повинен безвідмовно працювати в температурному режимі від-50 до +70° С. Але зовсім без догляду і профілактики гаражні ворота обходитися поки не можуть. У цьому сенсі перше, що треба зробити після купівлі та установки воріт, це вкласти договір на обслуговування. Друга дія при купівлі – не піддаватися на пропозицію понизити вартість воріт за рахунок дешевих комплектуючих. Чим дешевше комплектування та фурнітура, тим більше шансів, що в процесі експлуатації що-небудь вийде з ладу. Тому при купівлі гаражних воріт необхідно звертати увагу на якість напрямних, якість та товщину металу, підгонку елементів що направляють при монтажі, на торсіонний механізм, якість пружин, відсутність механічних пошкоджень, якість та товщину тросів, надійність кріплення. 

Усі гаражні ворота, які розглядаються на предмет купівлі, повинні повністю відповідати будівельним стандартам, як українським ГОСТ 31174-2003 та СНіП 23-02-2003, так і європейським (EN 12453, EN 12604). 

Потрібно відмітити, що прагнення вмонтувати автоматичні системи відкривання гаражних воріт своїми силами нехай навіть із економії зазвичай до добра не приводять. Самодіяльність може бути виправдана в тому випадку, коли йдеться об установки або виготовленні своїми силами відкривних воріт. При цьому кваліфікація домашнього майстра може виявитися цілком достатнього для якісного виконання поставленого завдання. Що ж до виготовлення і монтажу автоматизованих гаражних воріт, то це винятково прерогатива фахівців.

 

Повернення до списку

Просування та розробка сайтів, веб-студія "Фабрика сайтів" - https://fabryka.cc/

Міжкімнатні дверікупити міжкімнатні двері у Львовівхідні двері двері ЛьвівМеталопластикові вікна міжкімнатні двері гаражні ворота ламінат ціна паркетна дошка