Ворота розпашні з профнастилу і хвіртка своїми руками.

 

Виготовити розпашні ворота своїми руками не так вже й важко. Цей тип воріт найкраще підходить для заміського будинку або дачі. Можна, звичайно ж, придбати готові ворота, але в цьому випадку доведеться віддати дуже велику суму грошей. Для того щоб процес монтажу пройшов успішно вам знадобиться деякі інструменти і матеріали. Все необхідне, швидше за все вже у вас є або ж ці елементи можна без особливих зусиль купити.

Інструменти:

 • Дриль і свердла по металу;
 • Зварювальний апарат. Підійде будь який.
 • Болгарка. Її ми будемо використовувати для нарізки та шліфування. Тому заздалегідь готуємо диски для шліфування і нарізання;
 • Компресор для фарбування. Це необов'язковий елемент, який можна замінити простий пензликом, але компресором фарбування пройде набагато швидше і якісніше;
 • Молоток;
 • Рулетка;
 • Клепатель з заклепками;
 • Кутомір;

Матеріали:

 • Профільна труба (40х20х1 ,5-2 або 60х40х1 ,5-2);
 • Петлі для воріт. Цей елемент можна купити в будь-якому спеціалізованому магазині або на ринку.
 • Фарба;
 • Матеріал для обшивки каркаса воріт. Тут все залежатиме від того яким бюджетом ви володієте. В якості обшивки підійде:дерево, профнастил, металевий лист і т.д.

Інструкція:

Роблячи розпашні ворота своїми руками, Ви можете експериментувати, привносячи в конструкцію щось нове. Розглянемо поетапно процес виготовлення розпашних воріт:

Першим ділом здійснюємо виміри отвору. Будемо розглядати варіант, коли металеві або цегляні стовпи вже встановлені. При знятті вимірів враховуйте те, що знизу воріт повинен залишатися технічний зазор, який складає близько десяти сантиметрів. Коли заміри закінчені, складаємо креслення, завдяки якому можна буде розрахувати приблизну кількість необхідного металу. З розрахунку, що ворота будуть шириною чотири метри і заввишки два метри нам знадобиться приблизно двадцять два метри профтруби 60х40.

 

На цьому етапі нам необхідно ретельно відшліфувати весь метал, який будемо різати або варити. За допомогою болгарки, на якій встановлено шліфувальний диск, видаляємо з поверхні металу всю іржу.

Після очищення профільної труби від іржі починаємо нарізати матеріал під каркас для воріт. Виміряючи необхідні шматки, варто бути гранично уважним. На одну стулку воріт буде виходити по чотири труби одного розміру. Нарізаємо відразу всі чотири.

Збираємо рамку воріт і заварюємо за допомогою зварювального апарату.

( Ворота - фото звареного каркаса з профільної труби.)

 У кутку несучої рами монтуємо трикутні куточки з металу 3мм. Таким способом ми зміцнимо конструкцію. Крім цього, в залежності від величини воріт встановлюємо декілька ребер жорсткості. Вони виготовляються з тієї ж профільної труби, що і весь каркас. Якщо ребер кілька розташовуємо їх на рівній відстані один від одного.

(Хвіртка і ворота розпашні готові до монтажу профнастилу.)

Після того як ворота зварені зачищаємо місця зварювання болгаркою.

Приварюємо петлі-навіси до стулок воріт. Інші їх частини згідно з кресленням і зробленим заздалегідь розрахунками, варимо до стовпів.

 

 

Для обшивки воріт використовуємо профнастил. За допомогою болгарки ріжемо матеріал під каркас воріт. Кріпимо профнастил за допомогою саморізів або заклепок. Аналогічно виконується і хвіртка з профнастилу.Виготовлення воріт і хвіртки по часу займає годин 5-6.

Заключним етапом є фарбування. Фарбу вибираємо на свій смак і за допомогою пензлика або компресора акуратно фарбуємо ворота.

Поради фахівців:

Коли ви будите робити розпашні ворота своїми руками варто заздалегідь враховувати матеріал обшивки, так як в залежності від цього будуть вибиратися петлі. Деякі матеріали володіють великою вагою, наприклад дерево, отже, навантаження на петлі збільшується.

Розпашні ворота, які відкриваються на вулицю, прослужать набагато довше, ніж ті які відкриваються в обидві сторони. Крім цього такі ворота набагато важче зламати з вулиці.

Такий вигляд в кінцевому варіанті має  хвіртка та ворота з профнастилу.


Хвіртка і ворота з профнастилу зроблені своїми руками.

Просування та розробка сайтів, веб-студія "Фабрика сайтів" - https://fabryka.cc/

Міжкімнатні дверікупити міжкімнатні двері у Львовівхідні двері двері Львів